İRLANDA

İRLANDA

Neden Irlanda
Avrupanın popüler başkentlerinden olan Dublin, son zamanlarda dünyanın çeşitli ülkelerinden Ingilizce öğrenmek için gelen öğrencileri ağırlamaktadır. 
Gerek doğal ve kültürel güzellikleri gerekse ortaçağ döneminden kalan tarihi eserleri ile görülmeye değer bir şehir. 
Dublinin öğrenciler tarafından tercih edilme nedenleri arasında sosyal hayatın gelişmiş olması şehirde yaşayan insanların sıcakkanlı ve yardımsever olması ile nisbi olarak yaşam giderlerinin ve eğitim ücretlerinin ucuz olması gösterilebilir

Neden İngilizce
Globalleşen Dünya sonucunda artık dunyanın neredeyse hemen hemen heryerinde konusulan bir dil haline gelen İngilizce, hayatımızın onemli bir yerini oluşturmaktadır. Gerek günlük hayatımızı kolaylaştırmak gerekse iş hayatımızda daha iyi bir kariyere sahip olmak için İngilizce öğrenmek günümüzde onemli olmuştur.Sosyal Yaşam, İklim, Kültür
Farklı bir ülkede dil eğitimi alırken bu süreci etkileyen belkide en önemli unsurlardan bir tanesi adaptasyon sürecidir. Bu süreci İrlandada yaşayan insanların sıcakkanlı ve yardımsever olmaları sayesinde öğrenciler rahatlıkla kısa Sürede atlatabilmektedir. Yabancı oldukları ve ilk defa geldikleri İrlanda da öğrenciler ikili ilişkileri kuvvetli ve cana yakın olan İrlandalılar sayesinde Dublin'e kısa sûrede alışabiliyor ve sanki kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmeye başlıyorlar. Bu da dil eğitim süreçlerini olumlu yönde etkileyerek öğrencilerin ingilizce öğrenmelerine odaklanmalarında faydalı oluyor. 


Dublin'de yasamaya başladığınızda şehrin samimi ve cana yakın yaklaşımı hem konuşmadaki çekingenliğimizi atmaya yardımcı oluyor hem de yeni arkadaşlık edinmede zorlanmadığınız için okul dışında da sosyal hayatta ingilizce konuşma pratiği yapmanıza katkıda bulunuyor.

İrlanda yasayan gerek yerli nüfusa gerekse eğitim için gelen öğrencilere baktığımızda Türk sayısının yok denecek kadar az olduğunu görebiliriz. Bu da belki de yabancı bir dil öğrenmede dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisidir diyebilirim çünkü eğer eğitim aldığımız okulda Türk ögrenci sayısı fazla ya da yaşadığımız bölgede yasayan türk sayısı fazla ise biz ne kadar istemesek de onlarla iletişime girmekten kaçamayız ve şayet yabancı bir ülkeye ingilizce Öğrenmeye gitmişken ve ingilizce pratiği yapmamız gerekirken orada Türkçe konuşarak eğitim sürecimizi olumsuz etkiler ve ingilizce öğrenme sürecimize engel oluruz.

O Yüzden Dublin gerek Türk ögrenci sayısının azlığı gerekse sosyal Yaşamının öğrencilere kattığı olumlu Degerler bakımından bizlerin İngilizce Öğrenmek için Gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir şehir.

Ayrıca İrlanda'nın para biriminin euro oluşu gerek yasam ve konaklama giderleri acısından gerekse eğitim ücretleri açısından diğer Ülkelere nazaran daha uygun maliyetlere sahiptir diyebiliriz
Dublin bisiklet ve Yürüyüş yollarıyla spor severlerin tercih edebileceği bir şehir. Şehirde ulaşım için bisiklet kullanabilir ya da yuruyebilirsiniz ayrıca belirtmek isterim ki Dublin trafigi Avrupanın en az kaza yapan trafiği olarak bilinmekte ve bu da insanlara güvenmek vermektedir.

İrlanda’da serin ve ılık bir okyanus iklimi hüküm sürer.
Kışlar yumuşak ve rutubetli, yazlar serin ve bulutludur.
İlkbahar ve sonbahar mevsimleri uzun sürer. Okyanus rüzgarları
yoğun olmayan bol yağmur getirir. Yazın ortalama
sıcaklık 15°C, kışın 5°C’dir.

Sırala:
Göster:
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)